KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464146
*
nr 1346 4146
Ebbe Höglund
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, "I Lövskogen". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 64x80 cm
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 19:12:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 19:10:51
1
300 kr
7/9 17:47:28
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Läs mer om Ebbe Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ebbe höglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
*
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Läs mer om Ebbe Höglund
nr 1346 4146
Ebbe Höglund
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, "I Lövskogen". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 64x80 cm
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/9 19:10:51 | 1 | 300 kr |
| 7/9 17:47:28 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk mÃ¥lare, tecknare och arkitekt.Läs mer om Ebbe Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ebbe höglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30



